Styl zycia – blog lifestyle

Blog o życiu i osobitych przemyśleniach – kobiecy punkt widzenia

Rozwój osobistyŚwiadomość siebie


Natknęłam się na fantastyczny artykuł: Introwertyk – instrukcja obsługi – najczęściej spotykane problemy. I pierwsza myśl, jaka pojawiła mi się w głowie, to: nareszcie ktoś porządnie opisał, jak należy postępować z introwertykiem! Jako, że sama do tej grupy osób należę i często słyszę, że jestem dziwna, bo nie chcę lub nie lubię robić tego, co uwielbiają inni, udostępniam Wam ten wpis, abyście wiedzieli, że nie każdy musi na co dzień tryskać mnóstwem energii i chcieć rozmawiać z każdym i o wszystkim.

Artykuł świetnie opisuje 9 „problemów” typowych dla introwertyków, Najbardziej podoba mi się ten:

Problem: Model jest małomówny.
Diagnoza: To jest prawidłowe działanie systemu.
Zalecany sposób postępowania: Model Introwertyk ma zainstalowaną funkcję „Test ważności” w przypadku każdego wypowiadanego słowa. Dzięki temu model wypowiada jedynie zdania, które uważa za ważne. Jednak ta funkcja utrudnia działanie trybu „Podtrzymywanie nieistotnej konwersacji”, co należy uszanować.
Należy również zwrócić uwagę, że domyślny tryb „Milczenie” jest dla modelu całkowicie normalny. Prawdopodobnie towarzyszy działaniu trybu „Pogrążenie w myślach”. W większości przypadków nie oznacza występowania trybu „Lekceważenie rozmówcy”.

Serdeczie polecam przeczytać całość, napisaną w zabawny i pouczający sposób.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like