Styl zycia – blog lifestyle

Blog o życiu i osobitych przemyśleniach – kobiecy punkt widzenia

Zarówno dla wielu kobiet jak i mężczyzn coraz ważniejsze staje się zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia. Stało się to pewnego rodzaju modą i każdy z nas dba o to aby w jego codziennej diecie znajdowało się jak najwięcej produktów i posiłków bogatych w witaminy. Aby poprawić stan naszego zdrowia oraz odporność powinniśmy zlikwidować popełniane przez nas błędy żywieniowe które mogą doprowadzić do powstania ciężkich chorób takich jak cukrzyca, miażdżyca, otyłość czy choroby serca. A zatem warto włączyć do swojej diety pokarmy, które charakteryzują się prozdrowotnymi właściwościami. Inaczej są one nazywane superfoods.

Wbrew pozorom nie są to pokarmy drogie i trudno dostępne typu kwinoa, jarmuż, nasiona chia czy jagody goi. Cudowne superfoods mamy również w zasięgu ręki, w każdym pobliskim warzywniaku czy też sklepie spożywczym, są to produkty które mamy na co dzień, a często ich nie doceniamy. Do tych produktów zaliczamy przede wszystkim jabłka pełne witaminy C i B6 oraz potasu. Mają one również duże ilości błonnika oraz substancji o działaniu przeciwzapalnym. Innymi zdrowymi produktami które spotykam na co dzień są również banany, kapusta, karczochy oraz marchew. Bogate w szereg różnego rodzaju witamin, potasu oraz składników potrzebnych do prawidłowego odżywiania naszego organizmu. 

Jeżeli zamierzamy w końcu zmienić swoje złe nawyki żywieniowe, które powodują złe samopoczucie, nadwagę oraz mogą wywołać wiele chorób, powinniśmy zacząć od oczyszczenia naszego organizmu ze wszystkiego tego co do tej pory jedliśmy. Często suplementy które do tej pory braliśmy były dla naszego organizmu zupełnie bez użyteczne i nie przynosiły żadnych efektów. Jednak idealnym sposobem na oczyszczenie naszego organizmu będzie chlorella bio. Jest to zielony glon bogaty w chlorofil, posiadający szereg składników mineralnych, cennych witamin i aminokwasów. Posiada wiele substancji, które nie występują w żadnej innej roślinie, a jego właściwości są ogromne. Jest naturalnym antybiotykiem wzmacniającym system immunologiczny, poprawia pamięć koncentrację, a co najważniejsze eliminuje z naszego organizmu wszystkie toksyny. Dlatego też jest on wskazany dla osób będących na diecie, a także tych chorych na cukrzycę, artretyzm i nadciśnienie. Polecany głównie osobom cierpiącym na różnego rodzaju niedobory w organizmie.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like