Styl zycia – blog lifestyle

Blog o życiu i osobitych przemyśleniach – kobiecy punkt widzenia

Psychologia
Co na temat naszych codziennych stylizacji mówi psychologia ubioru?

Czy wiesz, że to, jakie ubrania nosisz na co dzień, pokazuje Twój charakter? Co więcej, poprzez ubiór przekazujesz mnóstwo informacji o sobie ludziom, z którymi się stykasz. Zauważ, że często w zależności od nastroju preferujesz wybrane ubrania i kolory. Kiedy jesteś w dobrym humorze, częściej wybierasz rzeczy jasne oraz bardziej przylegające do ciała. Kiedy jest Ci źle, masz skłonność do zakładania rzeczy zbyt luźnych, niedopasowanych, w ciemnych kolorach.

Nie na darmo mówi się, że ubranie jest jak druga skóra, a jak wiadomo, stan skóry pokazuje co dzieje się we wnętrzu organizmu. Analogicznie, Twój ubiór pokazuje, co siedzi w Twojej głowie. Ludzie mogą więc „czytać Cię” jak otwartą książkę, poczynając od stóp (buty wiele mówią o ich właścicielce) aż po czubek głowy. Tak więc w zależności od tego, czy wolisz styl młodzieżowy, elegancki, sportowy czy niezobowiązujący, wysyłasz do innych odpowiednie przesłanie. Jakie? O tym poinformuje Cię psychologia ubioru, możesz o niej przeczytać tutaj.

Dlaczego warto zainwestować w dobry wygląd?

Ponieważ dobry wygląd to dobre samopoczucie, a kiedy czujesz się dobrze, jesteś bardziej pewna siebie, otwarta i łatwiej nawiązujesz relacje. To sprawia, że osiągasz więcej, a motywowana poprzednimi sukcesami chętniej wyznaczasz nowe cele, podnosząc przy tym poprzeczkę. Poza tym, odpowiednio dobrany strój pomaga wywrzeć dobre pierwsze wrażenie, a stąd już niedaleko do osiągnięcia efektu Halo (inaczej zwanego efektem aureoli), polegającego na przypisywaniu pozytywnych cech osobowości na podstawie pozytywnego wrażenia. Efekt Halo działa również w drugą stronę. Niechlujny wygląd sprawi, że ludzie zaniżą Twoją inteligencję i będą skłonni przypisać Ci więcej negatywnych cech osobowości. Na wywarcie dobrego pierwszego wrażenia masz tylko kilka sekund, odpowiedni strój pomoże Ci więc roztoczyć wokół siebie pozytywną aurę.

Jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie za pomocą ubioru?

Dobierz strój odpowiedni do okoliczności i swojej figury. Nie kieruj się tym, co aktualnie w modzie, tylko tym, co autentycznie Ci się podoba, w czym dobrze wyglądasz i dobrze się czujesz. Jeśli masz wątpliwość, czy dana rzecz do Ciebie pasuje, poproś o opinię koleżankę, a najlepiej znajdź stylistkę, która pomoże Ci dobrać odpowiednie ubrania.

Psychologia ubioru – materiał cytowany za zgodą fashion4u.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like