Styl zycia – blog lifestyle

Blog o życiu i osobitych przemyśleniach – kobiecy punkt widzenia

Czy zdarzyło Ci się kiedyś że Twoja modlitwa została wysłuchana? To wspaniałe uczucie kiedy Twoja prośba realizuje się w rzeczywistości. A może przez dłuższy czas modliłeś się o coś, a otrzymałeś efekt odwrotny? Albo Twoje modlitwy nie zostały nigdy wysłuchane? Musisz wiedzieć że wina takiego stanu rzeczy leży w Tobie. Skoro tak, możesz tę sytuację zmienić poprzez zmianę sposobu modlitwy.

Modlitwa jest szczerym wyrażeniem pragnienia. Jeśli pragniesz czegoś całym sobą, masz ogromną szansę to osiągnąć. Musisz jednak być spójny. To oznacza że Twoje pragnienie musi wynikać zarówno z Twojego świadomego wyboru, jak i z nieuświadomionych uczuć.  Jeśli będziesz się świadomie modlić np. o to, żeby wyzdrowieć, ale w głębi serca będziesz chciał pozostać chory (bo np. boisz się że wtedy stracisz rentę lub zainteresowanie innych ludzi) , to modlitwa nie będzie skuteczna. Jeśli będziesz modlić się o bogactwo finansowe, ale w głębi ducha uważasz że pieniądze w negatywny sposób zmieniają człowieka, a Ty nie chcesz żeby bogactwo Cię zniszczyło i aby woda sodowa „uderzyła” Ci do głowy, to nigdy nie będziesz bogaty. Pamiętaj więc, aby modlitwa była skuteczna, musisz chcieć czegoś zarówno rozumem, jak i sercem.Modlitwa powinna być skonstruowana w sposób pozytywny. Jeśli chcesz schudnąć musisz modlić się o to, aby być szczupłym, a nie o to aby być „mniej grubym”. Skutkiem modlitwy jest bowiem zawsze to, o co prosisz bezpośrednio. Mając w głowie obraz siebie jako grubego przekazujesz go w swojej modlitwie do własnej podświadomości. A ona nie odróżnia tego co dobre od tego co złe. Zanotuje wszystko to, co otrzyma od umysłu świadomego. A skoro nie jesteś spójny, bo podświadomie widzisz siebie jako grubego, a świadomie chcesz schudnąć, to modlitwa nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Co więcej, może przynieść odwrotny skutek, ponieważ Twoja podświadomość, która steruje wszystkimi Twoimi funkcjami życiowymi (nie kontrolujesz świadomie własnego oddechu czy bicia serca, Twoje ciało robi to podświadomie – nawet wtedy gdy o tym nie myślisz), zazwyczaj jest silniejsza od świadomości.

Fundamentem modlitwy jest wiara. Jeśli mocno wierzysz w to, że Twoje pragnienie się spełni, to modlitwa zawsze odniesie oczekiwany skutek. Sekret skutecznej modlitwy tkwi w tym, aby była to modlitwa dziękczynna. Wyobrażaj sobie to, o co prosisz jako już spełnione i dziękuj za to całym sercem. Im częściej oraz bardziej szczegółowo będziesz wyobrażać sobie że Twoje pragnienie już się ziściło, im mocniej poczujesz je wszystkimi zmysłami, im bardziej w nie uwierzysz – tak, jakby już było prawdą, tym większą masz szansę na to, aby Twoja modlitwa została wysłuchana.

„Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie (Mt 21,22)”

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajdzie, a kołaczącemu otworzą (Mt 7,7)”

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź:

Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like